Joska Balcaen werd na zijn humaniora zelfstandig. Eerst runde hij samen met zijn moeder een voedingswinkel. Intussen volgde hij een opleiding in de bouw en stapte hij mee in het bedrijf van zijn vader, een aannemer bouw- en renovatiewerken.
(lees verder onder de foto)
Joska deed dit graag en was tevreden als projecten mooi afgewerkt, werden opgeleverd. Toen zijn vader met pensioen ging, besliste Joska om ermee te stoppen. In zijn tienertijd wou hij eigenlijk verpleegkundige worden. En op zijn 44ste was hij het ook.
Joska behaalde zijn diploma in het switchtraject van de Artevelde Hogeschool in Gent. Dit was drie jaar hard studeren in combinatie met werken en een gezinsleven. Intussen werkt Joska als verpleegkundige en referentieverpleegkundige geriaterie bij het Wit-Gele Kruis van de afdeling Avelgem.
We moeten langer werken en een goede work-life balance is een uitdaging. En de job van je leven is vaak niet meer voor het leven. In ons magazine TwerkT vertellen mensen over hun professionele loopbaan en de verandering daarin.