Tiende verjaardagsconcert in Brugs Concertgebouw
dinsdag 21 februari 2012 om 15u39
Brugge - Exact om twintig uur twaalf gisteravond klonk de eerste noot van het verjaardagsconcert voor het Concertgebouw Brugge. Net als tien jaar geleden, op 20 februari 2002. Toen werd het eerste concert gespeeld in het gebouw, om twee over acht. Voor de tiende verjaardag was er geen koninklijk bezoek, maar wel enkele Vlaamse ministers. Die mochten samen met de 1200 genodigden genieten van feestelijke barokmuziek.

Le Concert des Nations, met dirigent Jordi Savall, speelde barokmuziek, zoals die oorspronkelijk werd gebracht. Een schoolvoorbeeld van de Concertgebouw-programmatie. Niet voor ieders oor, maar wel internationale top. Vlaams minister-president Kris Peeters : “ Bepaalde kunstvormen zijn altijd voor mensen die zich daar interesseren en zullen nooit het grote publiek bereiken. Maar ik denk dat dit Concertgebouw toch aantoont dat ook voor iedereen de deuren hier openstaan”.
Akoestiek
“Het Concertgebouw is een plek waar de akoestiek perfect is. En waar we mensen kunnen bereiken, ook van buiten Vlaanderen. Bijvoorbeeld uit Noord-Frankrijk”, meent Vlaams minister van cultuur Joke Schauvliege.
Architecturaal geniet het gebouw alvast internationale erkenning: het staat in de lijst van 1001 gebouwen ter wereld die je moet gezien hebben, binnenkort wordt het ook erkend als een van de 80 beste concertzalen ter wereld.
(M.D./A.D.)
Meer vanavond in het nieuws op Focus vanaf 18u00



Even geduld, a.u.b.










